Gregory Porter gwiazdą Jazz Chilli Days

25 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

Gregory Porter wraz z zespołem zagra 12 października w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, następnie 15 października w Gdynia Arenie, a 16 października w Operze Narodowej w Warszawie.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty – „Take Me to the Alley”, ale także jego największe przeboje, które zapewniły mu światową sławę. Laureat dwóch statuetek Grammy, zabierze słuchaczy w podróż łączącą emocje, aksamitny i mocny głos z nostalgią.

Porter pochodzi z Kalifornii. Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w chórze kościelnym, ale porzucił gospel, kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole’a. Jego kariera rozpoczęła się, gdy Porter poznał Kamau Kenyatta, który zaprosił go do współpracy przy nagraniach w studiu w Los Angeles. Tam wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa.

Debiutancki album „Water”, wydany w 2010 roku, zapewnił Porterowi rozgłos i pierwszą nominację do Grammy w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny.

Wydany dwa lata później krążek „Be Good”, także przypadł do gustu krytykom, co zaowocowało kolejną nominacją do Grammy, tym razem w kategorii najlepszy tradycyjny występ R&B.

Trzeci album „Liquid Spirit” otrzymał statuetkę Grammy za najlepszy jazzowy album wokalny. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów raz, poprzez serwisy streamingowe.

W 2017 roku Porter za album „Take Me to the Alley” otrzymał drugą w karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny.

Bilety na koncerty do nabycia już od 25 kwietnia na stronie Eventim.pl.

Jazz Chilli Days to nowa inicjatywa radia Zet Chilli.