Greta Van Fleet gra nowy singiel na żywo

19 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Muzycy postanowili zrealizować koncertowy obrazek towarzyszący piosence \”Age Of Machine\”. Kawałek zapowiada album \”The Battle At Garden\’s Gate\”, który ukaże się 16 kwietnia. Czarno-biały, utrzymany w oldschoolowym klimacie klip wyreżyserował Rob Sinclair.

Greta Van Fleet, czyli wokalista Josh Kiszka, gitarzysta Jake Kiszka, basista Sam Kiszka i perkusista Danny Wagner, zagrali dla setek tysięcy ludzi w Ameryce Północnej, Europie, Japonii, Australii, Ameryce Południowej, Nowej Zelandii oraz w Wielkiej Brytanii. Odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie ludzi z różnych kultur otworzyło przed muzykami nowy świat. Aby dopełnić czas pełen zmian, zespół przeprowadził się z Michigan do Nashville, by zanurzyć się w bogatej historii Miasta Muzyki.

Wszystkie te doświadczenia stanowią podstawę nowych piosenek. Muzyka oddaje duchowy i intelektualny rozwój chłopaków z Grety Van Fleet, jak również świadomość mnóstwa nierówności oraz wielkie pokłady empatii.

– Zdaliśmy sobie sprawę, że dorastaliśmy pod bezpiecznym kloszem… – mówi perkusista Danny Wagner. – A następnie rzucono nas w wielki świat i na początku był to szok kulturowy. Ale gdy zaczęliśmy podróżować, poznawać nowych ludzi oraz różnorodne światy, zupełnie zmieniliśmy swoją definicję normalności.

– Spokojnie można stwierdzić, że zmieniło się prawie wszystko oprócz jednej rzeczy, dzięki której w ogóle trafiliśmy do miejsca, w którym jesteśmy – dodaje basista Sam Kiszka. – Wszystko: nasze postrzeganie świata i życia samego w sobie, co oznacza bycie artystą, bycie częścią tego pięknego wspaniałego społeczeństwa. Zaczęliśmy lepiej rozumieć, po co tu wszyscy jesteśmy.

\”The Battle at Garden\’s Gate\” to muzyczny blockbuster – ma w sobie zapierającą dech w piersiach energię porównywalną z epicką sceną walki. Materiał jest również zobrazowaniem tego, jak zespoły takie jak Greta Van Fleet wyznaczają nowe szlaki w muzyce. Czerpiąc z fundamentów rock and rolla, tworzą podstawę do zbudowania zupełnie nowego brzmienia. Nagrania \”The Battle at Garden\’s Gate\” odbyły się w studiu w Los Angeles z Gregiem Kurstinem (Foo Fighters, Paul McCartney).

W warstwie tekstowej \”The Battle at Garden\’s Gate\” opowiada o wpływie technologii na współczesne życie; roli konfliktu w ujęciu globalnym; zwodniczym działaniu wizji bogactwa; filozoficznych pytaniach o życie, miłość i władzę.

Debiutancki album kapeli Greta Van Fleet, \”Anthem of the Peaceful Army\”, był najlepiej sprzedającym się rockowym debiutem w Polsce w 2018 roku.