Grimes lamentuje nad upadkiem swojego imperium

13 lutego 2020
ok. 1 minuta czytania

Za klip odpowiadają Grimes, Mac Boucher oraz Neil Hansen. Filmik ilustruje tyrankę rozpaczającą z powodu utraty imperium.

„Delete Forever” to piosenka poświęcona epidemii narkomanii wśród znajomych i przyjaciół artystki. Grimes napisała piosenkę, gdy dowiedziała się o śmierci Lil Peepa.

21 lutego ukaże się nowa płyta Grimes „Miss_Anthropocene”. To połączenie dwóch słów. Mizantropa, czyli człowieka żywiącego niechęć do gatunku ludzkiego oraz antropocenu, czyli określenia obecnej epoki geologicznej zdominowanej działalnością człowieka.Wokalistka zapowiedziała, że każda piosenka będzie z płyty „ucieleśnieniem ludzkiej zagłady”.

Grimes to niestandardowa artystka, jedna z ciekawszych postaci współczesnego popu. W swej twórczości łączy hip-hop, elektronikę i nowoczesne R&B. Ostatnia, czwarta już płyta wokalistki to „Art Angels”, która miała premierę w listopadzie 2015 roku. Artystka nagrała też numer „Medieval Warfare” na soundtrack do filmu „Legion samobójców” i pomogła Janelle Monae na płycie „Dirty Computer”.