Grosza daj Wiedźminowi

23 stycznia 2020
ok. 1 minuta czytania

Album zawiera kompozycje duetu stworzone na potrzeby, wyprodukowanego przez Netflix i odnoszącego sukcesy na świecie, serialu „Wiedżmin”. W roli tytułowej występuje Henry Cavill.

Album zawiera również stylizowaną balladę „Toss A Coin To Your Witcher”, która stała się viralowym przebojem, wykonywanym przez wielu artystów oraz fanów serialu na całym świecie. Piosenki można już posłuchać w serwisach streamingowych.

– Najciekawszym w pisaniu muzyki do „Wiedżmina” była możliwość stworzenia unikatowego muzycznego uniwersum – mówią Sonya Belousova oraz Giona Ostinelli. – Napisałyśmy masę piosenek, tańców i stylizowanej muzyki ludowej, współpracując z grupą wybitnych instrumentalistów. Wykorzystałyśmy również wiele historycznych instrumentów muzycznych, a niektóre z nich zostały specjalnie zrekonstruowane na potrzeby Wiedźmina

„Wiedźmin” to epicka opowieść na podstawie kultowej sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego.

Geralt z Rivii, samotny zabójca potworów, usiłuje odnaleźć się w świecie, w którym ludzie bywają gorsi niż bestie, na które poluje. Przeznaczenie splata jego losy z potężną czarodziejką i skrywającą groźną tajemnicę młodą księżniczką. Razem muszą stawić czoła licznym zagrożeniom na pogrążającym się w chaosie Kontynencie.