Groźny wypadek Marka Almonda

18 października 2004
ok. 1 minuta czytania

Do wypadku doszło w Londynie, na skrzyżowaniu przy Cannon Street. 45-letni Almond jechał jako pasażer na motocyklu marki Suzuki, kiedy pojazd uderzył w nadjeżdżający samochód. Kierowca motocykla również poważnie ucierpiał w kraksie. Almond doznał kontuzji głowy i szyi. Obecnie przebywa w Royal London Hospital na oddziale intensywnej terapii.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku. – Wypadek widziało sporo osób, więc będziemy mieć wielu świadków – mówi rzecznik prasowy policji w rozmowie z gazetą „The Sun”.

Przypomnijmy, że Almond sławę zdobył śpiewając w duecie Soft Cell z Davidem Ballem. Jednym z jego największych przebojów jest piosenka z 1981 roku „Tainted Love”. Do rozpadu duetu doszło w 1984 roku. Kontynuując karierę, Almond solo nagrał m.in. cover utworu Gene’a Pitneya „Something’s Gotten Hold Of My Heart”, który okazał się wielkim hitem. Grupa Soft Cell reaktywowała się w 2001 roku. Dwa tygodnie temu zespół musiał odwołać trasę koncertową ze względu na problemy Almonda z przepukliną.