Grubson zaintrygowany fabułą i klimatem powieści

18 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Muzyk zaintrygowany fabułą i klimatem powieści stworzył utwór nawiązujący zarówno do treści jak i nastroju, który buduje wokół siebie ta publikacja. Utwór \”Serca twego chłód\” pochodzi z wydanego w listopadzie 2020 roku albumu \”AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE\”.

– Czytałem to na bieżąco kiedy Corso nad tym pracował, a całość była niewiele więcej, niż tylko maszynopisem – powiedział GrubSon. – Kompletnie mnie ta historia pochłonęłą. Od początku wiedziałem, że ta książka to będzie hit i że to najlepsza rzecz jaką napisał Corso. Recenzje zresztą mówią same za siebie. Wszedłem do studia i zacząłem eksperymentować z tekstem i dźwiękami.

Ta niecodzienna współpraca pomiędzy muzykiem, a pisarzem zaowocowała również teledyskiem, który jest dowodem na to, że sztuka może się przenikać.

– To naprawdę niesamowite. Każdy z tych elementów inspiruje siebie nawzajem – dodał GrubSon. – Książka zainspirowała muzykę, muzyka stała się motorem do nakręcania bardzo filmowego i narracyjnie spójnego obrazka, zupełnie jakbyśmy kręcili film fabularny, a filmy… cóż… Ja i Corso oglądamy ich tysiące. Najważniejsze jednak było to, aby każdy z elementów składających się na \”Serca twego chłód\” był niezależny i tylko się ocierał o siebie. Ekipa filmowa dostała całkowicie wolną rękę, żeby zrobić coś swojego i dołożyć własną cegiełkę do tej konstrukcji.

\”Serca twego chłód\” to utwór skupiający się na motywach książki, której ogólnopolska premiera miała miejsce 9 marca. Dotyka m.in tematów uzależnienia, pokus, a co najważniejsze miłości i namiętności i człowieczeństwa, bo czy nie łatwiej byłoby po prostu żyć bez serca? Książka, tak samo jak teledysk, opowiada o seryjnym mordercy traktując to wszystko jednak tylko jako platformę do poruszenia znacznie ważniejszych i bardziej osobistych tematów.

\”AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE\” to 6 studyjny album GrubSona, który powstał we współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem. Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści : Mrozu, Marika, Paprodziad, Jarecki i Igor Herbut. Za produkcję albumu odpowiada sam Grubson, a za mix i mastering DJ Eprom.