Grupa Queen zagra na Oscarach

18 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

Informację podał na swoim Twitterze Adam Lambert. Na razie nie wiadomo jakie piosenki zagrają Queen, ale z pewnością będą to utwory, które znalazły się w filmie „Bohemian Rhapsody”.

Akademia Filmowa ogłosiła 11 lutego, że Oscary w czterech kategoriach (zdjęcia, montaż, charakteryzacja oraz film krótkometrażowy) zostaną przyznane w czasie przerw reklamowych. Po tygodniu protestów ze strony filmowców, wśród których znaleźli się m.in. Guillermo del Toro, Quentin Tarantino czy Martin Scorsese decyzja została odwołana. Jednym słowem wszystkie nagrody zostaną pokazane na żywo, tak jak do tej pory.

Wbrew wcześniejszym informacjom na Oscarach będzie można usłyszeć wszystkie pięć nominowanych do nagrody piosenek. Decyzja Akademii Filmowej zapadła po tym jak propozycja by podczas gali wystąpili tylko Lady Gaga i Kendrick Lamar spotkała się z powszechną krytyką, a dodatkowo cała piątka nominowanych zachowała się solidarnie przekazując Akademii ultimatum „albo wszyscy albo nikt”.

Ostatecznie więc 24 lutego wystąpią Lady Gaga i Bradley Cooper z utworem „Shalow” z musicalu „Narodziny gwiazdy” oraz Kendrick Lamar i SZA z piosenką „All the Stars” z „Czarnej pantery”.

Na scenie pojawią się też nominowani za „I’ll Fight” z „RBG” oraz „When a Cowboy Trades His Spurs for Wings” z filmu „Ballada o Busterze Scruggsie”. Są to Jennifer Hudson oraz Gillian Welch i David Rawlings. Piosenkę „The Place Where Lost Things Go” z filmu „Mary Poppins powraca” zaśpiewa Bette Midler.

W tym roku Polacy mogą cieszyć się z Oscara trzy razy. „Zimna wojna” otrzymała bowiem nominacje dla najlepszego filmu zagranicznego oraz za zdjęcia Łukasza Żala i reżyserię Pawła Pawlikowskiego.

Po zamieszaniu z Kevinem Hartem, który ostatecznie odmówił udziału w uroczystości jako gospodarz, Akademia Filmowa podjęłą deczyję, że nie będzie jednego prowadzącego. Producenci show zamiast tego planują by uroczystość została podzielona na kilka sekcji i każdą z nich poprowadził ktoś inny.

Ostatnio trzy osoby prowadziły Oscary w 1987 roku. Byli to Chevy Chase, Goldie Hawn, Paul Hogan. W tym roku zapewne tych osób będzie jeszcze więcej.

91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2019 w Dolby Theatre w Hollywood. Transmisję przeprowadzi 225 krajów.