Grupa The The wraca na scenę

12 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Składający się z trzech krążków box „Radio Cineola: Trilogy” zawierać będzie premierowe utwory oraz nowe wersje istniejących już nagrań grupy dowodzonej przez Matta Johnsona. Dzieła należy spodziewać się 20 października.

Jednocześnie zapowiedziano koncerty, które odbędą się 1 czerwca na duńskim festiwalu Heartland oraz 5 czerwca w londyńskim Royal Albert Hall.

Na tym nie koniec wieści z obozu The The. Zaplanowano ponadto pokazy dokumentalnego filmu „The Inertia Variations” o grupie. Odbędą się one w październiku w Wielkiej Brytanii. W obrazie wykorzystano utwór „We Can’t Stop What’s Coming”, który zespół nagrał z Johnnym Marrem i wypuścił w kwietniu z okazji Dnia sklepu płytowego. Nagrania można posłuchać tutaj.

Wszystkie szczegóły dotyczące planów The The można znaleźć na Twitterze.

W ostatnich latach stojący za projektem The The Matt Johnson zajmował się muzyką filmową. Przygotował soundtracki do obrazów „Tony” i „Hyena” swego brata, Gerarda Johnsona, jak również dokumentu „Moonbug”. Ostatni longplay The The, „NakedSelf”, miał premierę w lutym 2000 roku. Kapela ma na koncie popularny w latach 90. numer „Dogs of Lust”.