Grzegorz Turnau z gośćmi na plażach Zanzibaru

29 października 2010
ok. 1 minuta czytania

Utwór wykonuje Grzegorz Turnau w duecie z Sebastianem Karpielem Bułecką, a w teledysku udział wzięli również inni artyści, którzy współtworzyli płytę – Dorota Miśkiewicz, Basia Gąsienica Giewont, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Leszek Aleksander Moczulski.

– Wraz z Pawłem Siedlikiem, autorem scenariusza, chcieliśmy ukazać historię pewnej nietypowej, zawierającej elementy groteski, dalekiej podróży – wyjaśnia reżyser, Mateusz Winkiel. – Takiej podróży, w której dystans stanowi nie odległość mierzona w milach, lecz niewiedza i chęć odkrywania. Dla większości z nas tytułowy Zanzibar jest egzotycznym miejscem położonym gdzieś na końcu świata. Każdy z nas jest w stanie je opisać, a nawet wskazać gdzie leży. Czy jednak nasze wyobrażenia pokrywają się z wiedzą encyklopedyczną? Może każdy z nas ma swój daleki, nieodkryty Zanzibar, do którego wyrusza w swych myślach i wyobrażeniach.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Longplay pojawi się w sprzedaży 3 listopada. Materiał w studiu Zbigniewa Preisnera zrealizował producent Leszek Kamiński (m.in. Hey, Edyta Bartosiewicz).