Gubernator Kentucky przeprasza Tupaca Shakura

29 kwietnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej gubernator Kentucky Andy Beshear poinformował, że po pomoc z tarczy antykryzysowej zwrócił się Tupac Shakur.

– Po pomoc zgłosił się tu w Kentucky Tupac Shakur – mówił Andy Beshear. – Komuś wydaje się, że jest dowcipny, ale przez takich ludzi musimy sprawdzać dokładnie każdy wniosek.

Problem polega na tym, że 46-letni Tupac Malik Shakur, który mieszka w Lexington właśnie stracił pracę jako kucharz i dlatego zwrócił się po pomoc do rządu stanowego. Gdy sprawa wyszła na jaw gubernator musiał przeprosić mężczyznę, który nosi takie samo imię jak nieżyjący raper.

– Rozmawiałem dzisiaj z nim przez telefon i przeprosiłem – tłumaczył się Andy Beshear we wtorek. – Powiedziałem mu, jak to się stało, ale oczywiście przyznałem, że to moja wina. Powiedziałem, że przepraszam, jeśli zawstydziłem go lub przysporzyłem mu popularności, której nie chciał.

Można skomentować tak: Tupac żyje. Watro jednak przypomnieć, że raper znany jako Tupac Amaru Shakur naprawdę nazywał się Lesane Parish Crooks.