Guns N' Roses wracają do Polski. Axl Rose, Duff McKagan i Slash razem na scenie

5 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Odrodzone Guns N' Roses – jak widać – nie zwalnia tempa, skoro w 2017 zespół zamierza szturmem podbić ponad 30 stadionów na terenie Europy i Ameryki Północnej w ramach nowej odsłony „Not In This Lifetime Tour”. Trasa sprzedała w 2016 roku prawie 2 miliony biletów, co daje jej status najbardziej udanej trasy rockowej tego roku.

Pierwszy album kapeli z Los Angeles, „Apetite for Destruction”, sprawił, że zespół stał się najlepiej sprzedającym się amerykańskim debiutem w historii z 30 milionami sprzedanych płyt na całym świecie. W 1991 roku pokryte siedmiokrotną platyną „Use Your Illusion I” oraz „Use Your Illusion II” zajmowały dwa pierwsze miejsca na liście Billboardu tuż po ich premierze. Na przełomie ostatniej dekady zespół Guns N' Roses występował na wyprzedanych koncertach i był gwiazdą na festiwalach na całym świecie, promując ciepło przyjęty przez krytyków i pokryty platyną longplay „Chinese Democracy” z 2008 roku.

Guns N' Roses pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki. Ich największe przeboje to „Sweet Child o' Mine”, „You Could Be Mine”, „Paradise City” czy „November Rain”. Kapelę obecnie tworzą: Axl Rose (wokal, fortepian), Duff McKagan (bas), Slash (gitara prowadząca), Dizzy Reed (klawisze), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Frank Ferrer (perkusja) oraz Melissa Reese (klawisze).  

Przedsprzedaż dla członków fanklubu rozpocznie się w poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 11:00 i potrwa do czwartku, 8 grudnia do godziny 22:00.

Przedsprzedaż dla osób zarejestrowanych na stronie Live Nation Polska rozpocznie się we środę, 7 grudnia o godzinie 10:00 i potrwa do czwartku, 8 grudnia do godziny 18:00.

Ogólnodostępna sprzedaż rozpocznie się w piątek, 9 grudnia o godzinie 10:00.