GusGus na pięciu koncertach w Polsce

23 maja 2014
ok. 2 minut czytania

GusGus wystąpi 16 września w warszawskim Basenie, 17 września w krakowskim Studiu, 19 września w B90 w Gdańsku, następnego dnia w Eskulapie w Poznaniu i na koniec 21 września w Eterze, w Poznaniu.

Islandczycy pojawią się w kilkuosobowym składzie w ramach promocji nowego krążka „Mexico”. Występom towarzyszyć będzie spektakularna oprawa świetlna.

Na „Mexico” Islandczycy prezentują wszystkie atuty, dzięki którym od niemal dwóch dekad cieszą się niezmienną sympatią fanów muzyki klubowej i nowoczesnego popu. Birgir Thorarinsson, Daníel Ágúst, Högni Egilsson i Stephan Stephensen stworzyli ekscytujący krążek, iskrzący chwytliwymi melodiami i energetyzujący hipnotycznymi rytmami. Płyta trafi do sprzedaży 23 czerwca nakładem Kompakt. Pod tym adresem można sprawdzić promujący longplay utwór „Crossfade”.

GusGus podbili świat w połowie lat 90. za sprawą fantastycznych albumów dla wytwórni 4AD. Kolejny mocny rozpęd ich karierze nadała współpraca z kultową taneczną oficyną Kompakt, dla której ukazały się kapitalne i bestsellerowe albumy „24/7 i „Arabian Horse”. Wielkim uznaniem cieszyły się też ich remiksy m.in. dla Depeche Mode, Moloko czy Sigur Ros. Potwierdzeniem ich rosnącej popularności były wyprzedane koncerty w całej Europie. GusGus niezwykle lubiani są również w Polsce, gdzie poza klubowymi datami, zaprezentowali się przed 20-tysięczną publiką jako headliner płockiego festiwalu Audioriver.

Bilety od 75 zł już w sprzedaży za pośrednictwem Eventim.pl oraz Biletomat.pl, a także w stałych punktach (EMPiK, Saturn, Mediamarkt i inne)