Gwiazda \”Jak zostać gwiazdą\” śpiewa \”A to co mam\”. Katarzyna Sawczuk w repertuarze Kasi Kowalskiej

3 października 2020
ok. 2 minut czytania

Katarzyna Sawczuk jest piosenkarką i aktorką. \”Jak zostać gwiazdą\” to jej debiut w głównej roli, ale szerszej publiczności dała się już poznać w takich produkcjach jak \”Miasto 44\”, \”Belfer\”, czy \”Barwy szczęścia\”. W wieku 17 lat zawojowała program \”The Voice of Poland\”, zajmując w finale drugie miejsce. Nic więc dziwnego, że twórcy najnowszego filmu z jej udziałem, zdecydowali się powierzyć jej wykonanie wszystkich utworów samodzielnie. Jak Katarzyna Sawczuk przygotowywała się do roli?

– Próby, próby i jeszcze raz próby – wspomina artystka. – Miałam dwóch mentorów wokalnych, którzy obdarzyli mnie ogromnym wsparciem i dodali odwagi. Z reżyserką miałyśmy dokładnie skonstruowany pomysł na wrażliwość muzyczną \”Ostrej\” i sposób, w jaki śpiewa – technicznie i emisyjnie. To był trudny proces. Katowaliśmy materiał i aspekty techniczne w każdej wolnej chwili, również pomiędzy dniami zdjęciowymi. Kocham muzykę całym sercem i dzięki temu projektowi zyskałam nowe doświadczenie.

Utwór \”A to co mam\” to cover piosenki Kasi Kowalskiej z 1995 roku. Poruszająca ballada, dzięki wykonaniu Katarzyny Sawczuk, zyskuje nowe znaczenie, a także nowe życie. – Pamiętam, jak cieszyliśmy się, kiedy znaleźliśmy tę piosenkę, bo idealnie pasowała do jednej ze scen. Wiedziałam, że jeśli produkcja nie dostanie praw do wykorzystania tej piosenki, film dużo straci – mówi Julia Kamińska, współautorka scenariusza i odtwórczyni roli Ewy Dykty.

Film \”Jak zostać gwiazdą\” pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Pełen przebojów film z udziałem m.in. Katarzyny Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anity Sokołowskiej, Julii Kamińskiej, Tomasza Karolaka i Urszuli Dudziak trafił na ekrany kin 2 października.