Gwiazdor \”Normal People\” z The Rolling Stones

7 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Choć teledysk jest nowy, piosenka, do której powstał – \”Scarlet\” – już nie bardzo. Utwór zarejestrowano w październiku 1974 roku podczas sesji The Rolling Stones z gitarzystą Jimmym Page\’em z Led Zeppelin oraz basistą Rikiem Grechem z Traffic.

– Pamiętam, jak pierwszy raz jammowałem z Jimmym i Keithem w studiu w piwnicy Ronniego – wspomina Mick Jagger. – To była świetna sesja.

– Z tego, co pamiętam, weszliśmy na koniec sesji Led Zeppelin – dodał Keith Richards. – Właśnie opuszczali studio, a my mieliśmy rezerwację tuż po nich, więc Jimmy zdecydował się zostać. Nie rozpatrywaliśmy tego w kategorii utworu, to miało być tylko demo, ale wyszło na tyle dobrze, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać, zwłaszcza w takim składzie.

Wideo do \”Scarlet\” zrealizowano z zachowaniem reguł dystansu społecznego w hotelu Claridge w Londynie.

Utwór \”Scarlet\” zapowiada wydanie wersji deluxe płyty \”Goats Head Soup\”, której premiera zaplanowana jest na 4 września. Wydawnictwo zawierać będzie niepublikowane wcześniej piosenki, wersje demo, nagrania koncertowe i inne bonusy. Płyta ukaże się w różnych wersjach w tym 2CD, 4CD, na winylu, kasecie magnetofonowej i w formie cyfrowej. Dostępna będzie też specjalna koszulka. Wcześniej zespół zaprezentował inny numer promujący wznowienie – \”Criss Cross\”.

W kwietniu 2020 roku The Rollings Stones zaprezentowali pierwszy od 8 lat, nowy utwór \”Living in a Ghost Town\”.

Paul Mescal ostatnio zagrał w serialu \”The Deceived\”.