Gwiazdor „Stranger Things” mierzy się z Nirvaną

16 sierpnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Młody aktor, Finn Wolfhard, zamieścił na Twiterze klip, w którym chwali się swymi gitarowymi umiejętnościami. 13-latek zmierzył się z utworem „Lithium” grupy Nirvana. Jak brzmi w interpretacji młodzieńca można sprawdzić pod tym adresem.

Oryginał można z kolei przypomnieć sobie tutaj.

Akcja „Stranger Things” rozgrywa się w latach 80. Produkcja opowiada o poszukiwaniu młodego chłopaka, Willa (Noah Schnapp), który znika w podejrzanych okolicznościach. Jego matka (Winona Ryder) rozpoczyna śledztwo, które prowadzi do tajnych eksperymentów rządowych, przerażających paranormalnych zjawisk i pewnej dziwnej małej dziewczynki (Millie Brown). W obsadzie znaleźli się ponadto: Matthew Modine (Dr. Brenner), David Harbour (Hopper), Charlie Heaton (Jonathan Byers), Natalia Dyer (Nancy Wheeler), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson) i Cara Buono (Karen Wheeler).

Twórcami są bracia Dufferowie.

12 sierpnia (na CD 16 września) ukazała się pierwsza część soundtracku, druga, pojawi się w sprzedaży tydzień później (fizycznie 23 września). Autorami muzyki do cyklu są Kyle Dixon i Michael Stein, tworzący zespół S U R V I V E.