Gwiazdy wytwórni Ed Banger na Selectorze

26 kwietnia 2013
ok. 2 minut czytania

Założycielem Ed Banger jest Pedro Winter znany także jako Busy P, przez lata menadżer Daft Punk. Od 2003 roku Ed Banger Records dali muzycznemu światu Justice, Uffie czy Breakbot, ale pod skrzydła wytwórni trafiali również uznani już artyści – Mr.Oizo czy Cassius.

Busy P to silna marka na scenie muzyki tanecznej, nie tylko we Francji, ale także na świecie. Trudno wyobrazić sobie lepszą osobę, z którą będziemy świętować pierwszą dekadę istnienia Ed Banger. Specjalnie na tę okazję, Busy P przygotował set, złożony wyłącznie z materiału własnej wytwórni. Hitom takich wykonawców jak Justice, Cassius, Uffie, Mr. Oizo, Breakbot, Carte Blanche, DJ Mehdi czy Sebastian towarzyszyć będą wizualizacje wyprodukowane specjalnie na urodziny przez So Me.

Od obiecującego remiksera do gwiazdy tanecznego funku – tak wygląda muzyczna droga Thibauta Berlanda aka Breakbota, artysty od początku kariery związanego z wytwórnią Ed Banger. Jego katalog zdobią remiksy dla Justice, Royksopp, Sebastiena Tellier, Air czy Metronomy, ale od września ubiegłego roku jest skupiony na promocji debiutanckiego albumu „Be Your Side”. Żywe, świeże brzmienie oparte na współczesnym funku, francuskim housie, a nawet klasycznym R&B i soulu to euforia, która sprawdzi się doskonale, nie tylko na urodzinowej imprezie.

Każde urodziny powinny mieć niespodzianki lub gości specjalnych. W wypadku stołecznej imprezy będzie to Para One. Producent, dj i reżyser filmowy. Był jednym z producentów kultowej francuskiej grupy hiphopowej TTC, a od dziesięciu lat wydaje solowe produkcje. I choć nigdy nie był związany oficjalnie z wytwórnią-jubilatką, zawsze był blisko jej działań, choćby remiksując nagranie Daft Punk, w czasach kiedy ich menedżerem był Busy P. Para One jest także autorem muzyki do filmu „The Water Lilies” (2007). W ubiegłym roku ukazał się jego nowy album, zatytułowany „Passion”.

Festiwal odbędzie się w dniach 6 i 7 września w Warszawie. Wcześniej udział potwierdzili The Knife, James Blake, Jessie Ware i Archive.

Karnet dwudniowy: 245 zł
Bilet jednodniowy: 155 zł