Haken i Bright Ophidia zagrają na Prog In Park

28 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

Trzecia edycja festiwalu Prog In Park odbędzie się w dniach 12-13 lipca i po raz pierwszy przybierze formę festiwalu dwudniowego. Do obecnego line-upu festiwalu dołączają ostatnie dwie gwiazdy: Haken i Bright Ophidia.

Haken to doskonale znana w Polsce angielska progmetalowa formacja, która powstała w 2007 roku w Londynie. Założony został przez trzech szkolnych kolegów zafascynowanych Dream Theater, Rush, King’s X, czy Devinem Townsendem. Z trójki w składzie do dziś pozostała dwójka, czyli gitarzysta i klawiszowiec Richard Henshall oraz wokalista Ross Jennings. O rok krótszy staż w kapeli mają Charles Griffiths (gitara) i Diego Tejeida (klawisze).

Haken zaczął od albumu „Aquarius” (2010), który zebrał świetne recenzje. Poziom utrzymały też kolejne wydawnictwa Anglików – „Visions” (2011), „The Mountain” (2013), „Affinity” (2016) i wydany w 2018 roku „Vector” (2018), który kapela już raz promowała w Polsce.

Białystok to ważne miejsce na metalowej mapie Polski. Tu narodziło się wiele ważnych kapel, a niektóre z nich, jak Dead Infection, zdobyły uznanie na całym świecie. W 2018 roku minęło 20 lat od powstania w Białymstoku właśnie formacji Bright Ophidia. Zespołu wyjątkowego, bo czerpiącego z dokonań zarówno progmetalu, jak i technicznego death metalu oraz thrashu. Mieszając te gatunki, kapela stworzyła interesującą całość, w której było i trochę Dream Theater, i co niego Cynica albo późnego Death.

Bright Ophidia ma na koncie koncerty w Polsce i za granicą oraz cztery duże płyty, z których ostatnią jest wydana w 2017 roku i świetnie oceniona „Fighting The Gravity”.

Poniżej, pełny skład tegorocznej edycji Prog In Park.

Dzień pierwszy (12.07.2019):
Opeth
Fish
Tesseract
Alcest
Sermon

Dzień drugi (13.07.2019):
Dream Theater
Richie Kotzen
Haken
Soen
Bright Ophidia

Bilety oraz dwudniowe karnety można zakupić na sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) eventim.pl oraz progresja.com/events.