Half Moon Run zagra w Warszawie

13 października 2015
ok. 2 minut czytania

Half Moon Run koncertowali u boku takich tuzów jak Mumford & Sons czy Of Monsters and Man. Niedawno wyprzedali sławny londyński klub Koko i powszechnie wróży im się ogólnoświatową karierę. Dla młodych Kanadyjczyków kluczem do sukcesu jest, jak zdradzają, wspólne podejmowanie wszystkich decyzji.

– Uczciwość jest najważniejsza – mówią.

Sami przyznają, że wspólnie spędzają też sporo czasu poza salami prób, a wzajemne zaufanie daje im siłę, by krok po kroku wspinać się na szczyty. Multiinstrumentaliści Devon Portielje, Conner Molander i Dylan Phillips założyli grupę jeszcze jako nastolatkowie w 2009 roku w Montrealu. Ich debiutancki album „The Dark Eyes”, wydany w 2012 roku zdradzał doskonały instrumentalny warsztat oraz talent do komponowania poruszających i pełnych emocji piosenek. Płyta została doskonale przyjęta przez krytykę oraz publiczność i pozwoliła im występować u boku gwiazd. W międzyczasie do zespołu dołączył czwarty multiinstrumentalista Isaac Symonds. Po dwóch latach koncertowania, w 2014 roku Half Moon Run powrócili do Kanady, by w pełni poświęcić się realizacji nowej płyty „Sun Leads Me On”.

Materiał nagrywano w historycznym studio Bathouse – w idyllicznej atmosferze kanadyjskiej prowincji Ontario, pod okiem producenta Jima Abissa (Arctic Monkeys, Adele, Kasabian). Część piosenek muzycy pisali jednak podczas pobytu w Kalifornii i tamtejszy klimat wyraźnie wpłynął na głęboki, medytacyjny nastrój albumu. To ekspresyjne, nasycone emocjami gitarowe granie, w którym słychać zarówno ślady indierockowych hymnów Arcade Fire, jak i folkową subtelność Father John Misty czy Mumford & Sons. Premiera krążka przewidziana jest na 23 października, zaś promuje go utwór „Turn Your Love”.

Przedsprzedaż biletów na stronie halfmoonrun.com. Wkrótce także do nabycia za pośrednictwem Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl oraz w stałych punktach sprzedaży (EMPiK, Saturn, Mediamarkt).