Halsey rzuciła G-Eazy

5 lipca 2018
ok. 2 minut czytania

Informację na swoim Instagramie umieściła Halsey: „Zazwyczaj nie dzielę się takimi rzeczami publicznie, ale ze względu na naturę naszej relacji chce poinformować moich fanów. G-Eazy i ja postanowiliśmy iść własnymi drogami.”

23-letnia Halsey zapowiedziała, że skoncentruje się na muzyce i na trasie koncertowej.

Para zaczęła się spotykać latem ubiegłego roku a we wrześniu oficjalnie się do tego przyznali. Podczas relacji Halsey i G-Eazy nagrali wspóllą piosenkę „Him & I”, która ukazała się w grudniu 2017 roku.

G-Eazy to naprawdę Gerald Earl Gillum, Kalifornijczyk z pochodzenia, absolwent uniwersytetu w Nowym Orleanie i coraz jaśniej świecąca gwiazda światowego hip-hopu. Pierwszy znaczący materiał G-Eazy’ego ukazał się w 2011. Był to mikstejp „The Endless Summer”. Przełom przyszedł rok później – dwie znaczące trasy po Stanach oraz wydanie debiutanckiego albumu „Must Be Nice” – materiału wypuszczonego do sieci bez wsparcia dużej wytwórni, co nie przeszkodziło mu wylądować na trzecim miejscu hip-hopowej listy iTunes. Osyatni longplay rapera to „”The Beautiful & Damned”.

Halsey zadebiutowała w sierpniu 2015 roku płytą „Badlands”. Właśnie na tym krążku znalazł się jej przebój „Castle”, który trafił również na ścieżkę muzyczną do obrazu „Łowca i Królowa Lodu”. Artystka ma na koncie też hit „Closer” nagrany z The Chainsmokers. Ponadto zrealizowała piosenkę „Not Afraid Anymore” do filmu „Ciemniejsza strona Greya” („Fifty Shades Darker”). Pojawiła się także w serialu „Roadies” Camerona Crowe’a. Jesienią będzie ją można zobaczyć w epizodycznej roli w „A Star is Born” Bradleya Coopera. Druga płyta, „Hopeless Fountain Kingdom”, ukazała sie w 2017 roku.