Hania Rani z wyjątkowym koncertem w Warszawie

19 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Muzyka Hani Rani reprezentuje nurt modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych.

Jej premierowy album solowy \”Esja\” stanowi osobistą deklarację artystyczną. \”Dość ukrywania się za projektami i współpracą z innymi artystami. Po raz pierwszy, w końcu – po prostu ja, taka, jaka jestem\”.

Album \”Home\” to dokończenie zdania, którego pierwszą część usłyszeliśmy na instrumentalnej \”Esji\”.

\”Home\” to historia miejsc, które stają się naszym domem czasem z przypadku, czasem z wyboru. To historia wyjścia z miejsca, które znamy i podróż, przypominająca tolkienowskie przygody Hobbita lub homerycką historię Odyseusza. \”Home\” to pytanie o szukanie przynależności, własnego kąta, historia o szczęściu ale i tęsknocie.

Podczas koncertu w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego Hania zaprezentuje cały przekrój swojej twórczości.

Artystka wychowała się w Gdańsku, gdzie stawiała pierwsze kroki w szkole muzycznej. Następnie kontynuowała z powodzeniem swoją edukację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i w Hanns Eisler Hochschule für Musik w Berlinie.

Początkowo widziała siebie w przyszłości jako muzyka klasycznego, jednak bardzo szybko zetknęła się z innymi gatunkami muzycznymi m.in. z jazzem i muzyką elektroniczną, co poszerzyło jej zainteresowania – jak sama mówi, \”moje muzyczne playlisty to pomieszanie Chopina i Szostakowicza z Pink Floyd i Moderatem\”.

Bilety pod tym adresem. https://followthestep.com/pl/buy/?rid=2273818&fbclid=IwAR1MzNtdw-hAaCMzO1wrMRln77d2QlGu3hFzZoAScCepvnRb0lggYlGdJig