Hania Rani zapowiada \”Music for Film and Theatre\”

29 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

To osobisty wybór kompozycji artystki, które powstały na potrzeby teatru, kina i innych projektów: od starszych, pochodzących z wczesnych współprac z przyjaciółmi, po najnowsze kompozycje do filmów pełnometrażowych \”xABo: Ksiądz Boniecki\” w reżyserii Aleksandry Potoczek i \”Jak najdalej stąd\” w reżyserii Piotra Domalewskiego.

Komponowanie muzyki do filmów i spektakli teatralnych zawsze było dużą częścią muzycznego świata Hani Rani. Jest to również ta część procesu kreatywnego, która może być kusząco niedostępna dla słuchaczy – np. gdy muzyki nie można posłuchać poza spektaklem lub filmem. Zebranie utworów na albumie daje Rani szansę na podzielenie się swoją muzyką ze słuchaczami na własnych warunkach, a jej fanom szansę na usłyszenie innej strony jej twórczości – wśród kompozycji znajdziemy również utwory, które choć pisane do filmu lub spektaklu, finalnie do nich nie trafiły.

Hania Rani była zaangażowana w wiele projektów, z których każdy stanowił ważny krok w jej artystycznym rozwoju i życiu jako kompozytorki i artystki. Rani jest wdzięczna wszystkim reżyserom, którzy powierzyli jej tworzenie muzyki do swoich projektów, ale szczególnie ciepłym uczuciem darzy utwory skomponowane do jej pierwszego \”prawdziwego\” spektaklu teatralnego \”Pradziady\” w reżyserii Michała Zdunika.

Tracklista \”Music for Film and Theatre\”:
1. Prayer (From xAbo: Father Boniecki)
2. In Between (From xAbo: Father Boniecki)
3. Journey (From xAbo: Father Boniecki)
4. Trip to Ireland (From I Never Cry)
5. The Beach (From I Never Cry)
6. The Locker Room (From I Never Cry)
7. At the Hospital (From I Never Cry)
8. Waiting (From At Home)
9. Wildfires (From Truth in Fire)
10 .Ghosts (From Pradziady)
11. Soleil Pâle
12. Nora (From Nora)

Album ukaże się w formacie CD, jako czarny vinyl oraz przezroczysty winyl. Pre-order pod tym adresem. https://mystic.pl/search.php?text=Music+For+Film+And+Theatre

Hania Rani wydała dwie solowe płyty – \”Esja\” (2019) i \”Home\” (2020). Ostatnio pracowała nad muzyką do filmu \”Jak najdalej stąd\” w reżyserii Piotra Domalewskiego.