Hans Zimmer ma mnóstwo pomysłów na muzykę do „Diuny”

24 czerwca 2020
ok. 2 minut czytania

– Właśnie jestem na etapie tworzenia dźwięków – powiedział kompozytor. – Codziennie mam mnóstwo pomysłów. Sporo eksperymentuję acz nie mam pojęcia, czy cokolwiek z tego zostanie wykorzystane w filmie. Jesteśmy jednak bardzo zaangażowani i staramy się zrobić coś nieoczywistego. Chcemy, by ta muzyka była na miarę książki. Doprowadzam wszystkich do szału z „Diuną”, bo mam tyle pomysłów. Poza tym to Denis, który pozwala mi być częścią tego świata. To szalenie inspirujące, mam zaszczyt pracować ze wspaniałymi ludźmi. Nie, nie pracować, bawić się.

Wspomniany Denis to Denis Villeneuve, który staje za kamerą nowej ekranizacji kultowego dzieła science fiction.

Timothée Chalamet zagra w nowej „Diunie” Paula Atrydę. Rebecca Ferguson wcieli się w jego matkę Lady Jessikę, konkubinę księcia Leto Atrydy. Dave Bautista zagra Glossu „Bestię” Rabbana – bratanka Vladimira Harkonnena. Przydomek zyskał po zabiciu swojego ojca, Abulurda II Harkonnena. Sprawował krwawe rządy na Arrakis, tak by jego brat Feyd-Rautha został tam przywitany jako bohater, zjednując sobie ludność. Stellan Skarsgard wcieli się w barona Harkonnena, gubernatora Arrakis. Jako przywódca rodu Harkonnenów jest śmiertelnym wrogiem Leto i Paula Atrydów. Charlotte Rampling wcieli się w wielebną matkę Gaius Helenę Mohiam należąca do zakonu Bene Gesserit. Oscar Isaac zagra ojca głównej postaci, Leto I Atrydę. Zendaya wcieli się w Chani, córkę Lieta-Kynesa, konkubinę Paula Atrydy. Javier Bardem zagra Stligara, naiba siczy Tabr, którego spotkał Paul podczas swojej ucieczki na pustynię. Josh Brolin sportretuje Gurneya Hallecka jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz Paula Atrydy. Był przemytnikiem oraz utalentowanym muzykiem. Jason Momoa portretuje postać Duncana Idaho. W swoim pierwszym życiu był mistrzem miecza z Ginaza i doradcą księcia Leto Atrydy. Szczerze nienawidził Harkonnenów. David Dastmalchian zagra Pitera De Vriesa, mentata rodu Harkonnenów, głównego architekta planu zniszczenia Rodu Atrydów.

Tytułowa Diuna z powieści Herberta to Arrakis – jedyne we wszechświecie źródło melanżu – substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Książka otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie science fiction: Nebula (1965) i Hugo (1966). Jedną z najsłynniejszych adaptacji „Diuny” jest dzieło Davida Lyncha z 1984 roku. Później ekranizacją interesowało się wielu reżyserów. Widzom znane są także miniseriale „Frank Herbert’s Dune” oraz „Frank Herbert’s Children of Dune”. W połowie lat 70. powieść na ekran chciał przenieść Alejandro Jodorowsky.

Premiera obecnie planowana jest na 18 grudnia 2020 roku.