Hans Zimmer znów pisze dla Christophera Nolana

2 czerwca 2013
ok. 1 minuta czytania

Muzyk napisze ścieżkę dźwiękową do najnowszego filmu Brytyjczyka, „Interstellar”. To po produkcjach „Incepcja”, „Batman – początek”, „Mroczny Rycerz” oraz „Mroczny Rycerz powstaje” kolejne wspólne przedsięwzięcie. Prace nad soundtrackiem do filmu „Interstellar” już trwają.

Przypomnijmy, iż bohaterami „Interstellar” będą badacze podróżujący w czasie i przestrzeni. Inspiracją dla scenarzysty Jonathana Nolana były koncepcje fizyka i astrofizyka Kipa S. Thorne’a. Jak zapewniają twórcy, film przedstawi „heroiczną międzygwiezdną podróż do najdalszych zakątków naszego naukowego pojmowania”.

Oryginalny scenariusz powstał już kilka lat temu. Przez jakiś czas wyglądało na to, że szybko przemieni się w film w reżyserii Stevena Spielberga. Ostatecznie jednak z planów tych nic nie wyszło, a materiał trafił w ręce brata Jonathana Nolana, Christophera. Reżyser postanowił stworzyć własną wersję fabuły.

W rolach głównych zobaczymy Matthew McConaugheya, Anne Hathaway i Jessikę Chastain. W obsadzie znalazł się już również Michael Caine.

Zdjęcia rozpoczną się latem. Premiera zaplanowana jest na 7 listopada przyszłego roku. Film będzie dystrybuowany przez wytwórnie Paramount i Warner Bros., także na ekranach kin IMAX.