Harry Styles jak Heath Ledger

10 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

– Jako reżyser muszę sobie ufać, muszę wymyślić, kto będzie pasował do danej postaci, bez względu na bagaż, jaki posiada – przekonuje filmowiec. – Harry był dla mnie kimś nowym. Oczywiście, słyszałem o nim od moich dzieci, ale tak naprawdę nie wiedziałem, kim jest. Na przesłuchaniu zobaczyłem po prostu charyzmatycznego faceta, który potrafił być szczerym i subtelnym filmowym aktorem. Kiedy obsadziłem Heatha Ledgera jako Jokera w „Mrocznym Rycerzu”, wiele osób był zaskoczonych. Szeroko komentowano ten wybór. Ufam jednak swojemu instynktowi, a Harry był idealny do tej roli.

Ledger, choć pośmiertnie, zdobył Oscara za rolę Jokera.

Fabuła „Dunkierki” inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, gdy żołnierze alianccy mieli stawić czoła dwukrotnie większym siłom nazistów. Na przełomie maja i czerwca 1940 roku ewakuowano z Dunkierki 338 tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach – ląd, morze, powietrze.

W obsadzie znaleźli się Tom Hardy (powietrze), Mark Rylance i Cillian Murphy (morze) oraz Fionn Whitehead i Harry Styles (ląd). Ponadto zobaczymy Jacka Lowdena, Aneurina Barnarda i Kennetha Branagh.

Christopher Nolan kręcił na podstawie własnego scenariusza. Premiera, także w Polsce, planowana jest na 21 lipca 2017 roku. Za muzykę odpowiada Hans Zimmer. Dzieło pokazywane będzie w kinach IMAX.

W maju ukazał się imienny, solowy album Harry’ego Stylesa. Gwiazdor podpisał w 2016 roku opiewający na 80 milionów dolarów solowy kontrakt z wytwórnią Columbia.