Harry Styles tonie w „Dunkierce”

13 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Fabuła inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, gdy żołnierze alianccy mieli stawić czoła dwukrotnie większym siłom nazistów. Na przełomie maja i czerwca 1940 roku ewakuowano z Dunkierki 338 tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich.

W zaprezentowanym wideo widzimy statek, który zostaje zaatakowany. W jednym z ujęć pojawia się znajdujący się pod wodą bohater grany przez popularnego wokalistę, Harry’ego Stylesa. Wideo można obejrzeć tutaj.

– Film jest przedstawiany z trzech punków widzenia – wyjaśnia Nolan. – Z powietrza (samoloty), z lądu (na plaży) oraz z morza (ewakuacja marynarki). – Dla żołnierzy wydarzenia dzieją się w różnym porządku chronologicznym. Na plaży niektórzy utknęli na tydzień, na wodzie wszystko trwało maksimum jeden dzień, a lecąc do Dunkierki miało się paliwa na godzinę. Stąd skomplikowana konstrukcja, chociaż sama historia jest bardzo prosta.

W obsadzie znaleźli się Tom Hardy (powietrze), Mark Rylance i Cillian Murphy (morze) oraz Fionn Whitehead i Harry Styles (ląd). Ponadto zobaczymy Jacka Lowdena, Aneurina Barnarda i Kennetha Branagh.

Christopher Nolan kręcił na podstawie własnego scenariusza. Premiera, także w Polsce, planowana jest na 21 lipca 2017 roku. Za muzykę odpowiada Hans Zimmer. Dzieło pokazywane będzie w kinach IMAX.