Helloween na dwóch koncertach w Polsce

10 września 2012
ok. 1 minuta czytania

Helloween to klasyk gatunku, którego twórczość stanowi wybuchową i dynamiczną mieszankę speed, melodic, power i heavy metalu. Dorobek Niemców zamyka longplay „7 Sinners” z października 2010 roku. Zespół odwiedzi Polskę w ramach trasy „Hellish Rock Part II”.

Ostatnia trasa speedmetalowej kapeli i Gamma Ray miała miejsce w 2007 i 2008. Odbyło się wtedy ponad 100 koncertów na całym świecie. Zachęceni dużym powodzeniem tamtego tournée, muzycy, po chwili oddechu postanowili ponownie wyruszyć na podbój kolejnych metalowych serc – stąd pomysł na „Hellish Rock Part II”.

– Atmosfera na poprzedniej trasie była bardzo wyjątkowa, więc zamierzamy ponownie dobrze się bawić i już teraz nie możemy się doczekać koncertów – skomentował gitarzysta, Michael Weikath.

Rozgrzewką przed serią koncertów w 2013 roku będą występy podczas Loud Park Festival w Tokio, już w październiku oraz na niemieckim Knock Out Festival, który odbędzie się w grudniu.

Formacja Gamma Ray założona została ponad dwie dekady temu przez Kaia Hansena, byłego gitarzystę i wokalistę Helloween. Od tej pory powermetalowcy wydali dziesięć studyjnych albumów, z których ostatni to „To the Metal!” ze stycznia 2010 roku.

Bilety w cenie: 130 (150 zł w dniu koncertu) trafią do sprzedaży 11 września.