Helmet i Negative Approach w jeden weekend w Fabryce

5 września 2014
ok. 2 minut czytania

Helmet zaprezentuje się w piątek 12 września, a Negative Approach w niedzielę 14 września.

Helmet obchodzi w 2014 roku 25-lecie istnienia,10-lecie reaktywacji i 20-lecie wydania „Betty”, którą to płytę formacja wykona w całości. Dawne czasy pamięta ze składu tylko lider i założyciel grupy, kapitalny gitarzysta Page Hamilton, ze swobodą poruszający się zarówno po terytorium metalu, alternatywnego grania, jazzu (uczył się jazzowego stylu gry w szkole muzycznej), awangardy. Autor repertuaru Helmet (a także współtwórca paru soundtracków oraz współpracownik choćby Davida Bowiego) jest dziś wzorem do naśladowania dla adeptów gitary. Dobrał sobie świetnych współpracowników, z którymi od lat gra genialne koncerty.

Czas: 18.30 (drzwi), 19.00 Helmet na scenie
Bilety: 60 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu

Negative Approach powstał 33 lata temu w Detroit, reaktywował się w 2006 i działa do dziś. Ich wydany w 1983 roku album „Tied Down” to klasyka muzyki hardcore’owej i jedyne pełnowymiarowe wydawnictwo kapeli.

W szeregach bandu znajduje się dwóch współzałożycieli wokalista John Brannon, który bezlitośnie chłosta słowami chciwych i dwulicowych polityków, bezduszną, skorumpowaną administrację, uwypukla społeczne problemy, a także napędzający muzę Negative Approach perkusista Chris „Opie” Moore.

W roli supoportu pojawi się reprezentujący scenę hardcore punk śląski Castet. Grali jako support swoich idoli z Poison Idea, The Accused i Slapshot, a swoją ultraenergetyczną muzę wyeksportowali już do Niemiec, Czech, Holandii, Austrii.

Czas: wejście od 18.00, Negative Approach na scenie 20.30
Bilety: 40-50 zł

Więcej informacji na stronie i Facebooku organizatorów.