Herbie Hancock o sobie w księgarniach

26 czerwca 2015
ok. 1 minuta czytania

Herbie Hancock po raz pierwszy tak szczegółowo opowiada o swoim życiu i niezwykłej karierze. Zdradza muzyczne fascynacje, przytacza nieznane wcześniej, często szokujące historie zza kulis show-biznesu, mówi o wieloletnim małżeństwie, problemach z narkotykami i rasizmem, a także inspiracjach buddyzmem. Jego autobiografia to nie tylko bezcenny wkład w literaturę jazzową, ale także pozycja, którą powinni przeczytać wszyscy fani artysty i miłośnicy muzyki.

Historia Herbiego Hancocka, złotego dziecka jazzu, wiedzie od trudnych początków w purytańskiej Ameryce, przez pracę w kwintecie Milesa Davisa, po innowacje, które wprowadzał jako lider własnego przełomowego sekstetu. Hancock współpracował z niemal wszystkimi wielkimi współczesnymi muzykami: Joni Mitchell, Christiną Aguilerą, Steviem Wonderem, Stingiem czy Carlosem Santaną. Miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się zarówno akustycznego, jak i elektrycznego jazzu, R&B i hip-hopu. Pasja, geniusz i pragnienie odkrywania kolejnych gatunków muzycznych przyniosły mu czternaście nagród Grammy i Oscara.

Niedługo po premierze książki, 21 lipca, Herbie Hancock wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków w ramach Jubileuszowego XX Letniego Festiwalu Jazzowego.