Historia Sammy\’ego Davisa Jr. na dużym ekranie

15 października 2020
ok. 1 minuta czytania

Obraz zrealizowany zostanie na podstawie książki \”Sammy Davis Jr.: My Father\”, napisanej przez córkę artysty, Tracey Davis oraz Dolores A. Barclay. Scenariusz napisze David Matthews.

Na ekranie poznamy historię muzyka i aktora, jego karierę, ale i nie zawsze idealną relację z córką. – Jestem zachwycona, że taka ekipa przeniesie na duży ekran prywatne i publiczne życie mojego ojca – powiedziała Tracey Davis.

Sammy Davis Jr. urodził się w Harlemie w 1925 roku. Podczas II wojny występował dla amerykańskich żołnierzy. W latach 50. zaczął nagrywać i występować na Broadwayu. Prawdziwą gwiazdą stał się gdy przyłączył się do Franka Sinatry i jego The Rat Pack. Sammy Davis Jr. był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którzy zdobyli popularność w całej Ameryce i przełamywali rasowe bariery. Artysta związał się m.in z aktorką Kim Novak. Ówczesny producent z Columbia Pictures Harry Cohn zagroził, że wybije mu drugie oko (pierwsze stracił w wypadku) jeśli nie zakończy romansu z Nowak i nie zwiąże się z czarnoskóra kobietą. W 1960 roku ożenił się ze szwedzka aktorką May Britt, co wzbudziło sporo negatywnych komentarzy. Sammy Davis Jr. miał też niemały dorobek aktorski, w tym role w filmach \”Wyścig armatniej kuli\” i \” Złapać rytm\” czy serialach \”Tylko jedno życie\” i \”Szpital miejski\”.

Palił cztery paczki papierosów dziennie co zapewne nie było bez wpływu na to, że zmarł na raka krtani mając 64 lata.