Historyczny debiut Drake’a z „Toosie Slide”

15 kwietnia 2020
ok. 2 minut czytania

Dzięki temu Drake stał się pierwszym solowym wokalistą i drugim artystą w ogóle, który zanotował trzy debiuty na szczycie listy. Warto dodać, że łącznie aż siedem kawałków Drake’a lądowało na podium.

Drake dogonił Mariah Carey, która trzy razy debiutowała na szczycie Billboard Hot 100 w latach 1995-97. „Toosie Slide” to już 7. numer jeden w całej karierze Drake’a na liście najpopularniejszych singli w USA. Raper zdetronizował The Weeknda i „Blinding Lights”. Warto dodać, że „After Hours” wciąż jest liderem zestawienia Billboard 200, czyli najpopularniejszych albumów. The Weeknd udostępnił także nową wersję utworu „Blinding Lights” w remiksie Major Lazer:

Drake z kawałkiem „Toosie Slide” podbija TikToka. Wśród gwiazd, które zatańczyły układ do nowego hitu rapera, znalazł się m.in. Robert Lewandowski. Kto dołącza do #ToosieSlide?

Przypomnijmy, że poprzednie debiuty Drake’a na szczycie Hot 100 to „God’s Plan” (notowanie z 3 lutego 2018) oraz „Nice for What” (21 kwietnia 2018). Inne utwory, które nie zaczynały od 1. miejsca, ale dotarły do szczytu, to:
„What’s My Name” Rihanna ft. Drake
„Work” Rihanna ft. Drake
„One Dance” Drake ft. WizKid & Kyla
„In My Feelings” Drake

Wynik z tego tygodnia sprawia, że Drake spędził łącznie 50 tygodni jako numer jeden Hot 100. Kanadyjczyk zajmuje w tym wyścigu pierwsze miejsce jako artysta solowy i piąte wśród wszystkich wykonawców:
50 tygodni na szczycie Hot 100 – Drake
50 tyg. – Boyz II Men
59 tyg. – The Beatles
60 tyg. – Rihanna
82 tyg. – Mariah Carey

Jest to także rekordowy, 209. kawałek Drake’a, który trafia do Hot 100. Tym samym raper wyprzedził ekipę serialu „Glee”.