Historyczny sukces Cardi B

18 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Laureatka Grammy i sprzedająca miliony płyt artystka, Cardi B, odniosła kolejny historyczny sukces za sprawą najnowszego singla \”WAP (Feat. Megan Thee Stallion)\”, który zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard Hot 100. Po 7 dniach od premiery przebojowy numer pokrył się w Stanach złotem i szybko ustanowił kolejne rekordy. \”WAP\” osiągnęło najlepszy wynik w streamigu w pierwszym tygodniu wśród kobiet, okazał się jednym z trzech najchętniej streamowanych hiphopowych debiutów w historii oraz najczęściej odsłuchiwaną piosenką 2020 roku.

Jednocześnie singiel zapewnił samej Cardi B kolejny rekord – została raperką z największą liczbą utworów na 1. miejscu zestawienia Hot 100. \”WAP (Feat. Megan Thee Stallion)\” to już czwarty numer 1 gwiazdy. Jednocześnie Cardi B stała się pierwszą raperką z hitem na szczycie Hot 100 w dwóch różnych dekadach oraz zaledwie trzecią raperką, która zadebiutowała na najwyższej pozycji notowania jako główna artystka.

\”WAP (Feat. Megan Thee Stallion)\” zapewniło Cardi B także status jednej z najpopularniejszych artystek serwisu Apple Music – najwyższy debiut wśród artystek oraz najszybciej osiągnięty numer 1 przez kobietę w historii platformy. Jednocześnie z siódmym singlem na szczycie Apple Music, Cardi B ustanowiła rekord serwisu wśród kobiet. Co więcej, jest pierwszą raperką, która dwukrotnie zdobyła numer 1 Spotify Global charts – po raz pierwszy za sprawą potrójnie platynowego \”Taki Taki (with Selena Gomez, Ozuna, and Cardi B)\” DJ-a Snake\’a i teraz dzięki \”WAP (Feat. Megan Thee Stallion)\”.

Wyprodukowany przez duet Ayo & Keyz numer \”WAP (Feat. Megan Thee Stallion)\” dostępny jest na wszystkich platformach streamingowych. Towarzyszący piosence klip nakręcił Colin Tilley, a w całkowicie kobiecej obsadzie znalazły się m.in. Normani, Kylie Jenner, Rosalía, Mulatto, Rubi Rose i Sukihana. Wideo można oglądać na YouTube. Teledysk w ciągu pierwszego tygodnia zgromadził 82,3 miliona odsłon (41,9 mln tylko w USA), a tym samym został najchętniej oglądaną kobiecą kooperacją 2020 roku.

Jedyny dotąd longplay Cardi B to \”Invasion of Privacy\” z kwietnia 2018 roku. Z pokrytej dziś potrójną platyną płyty pochodzą takie mega przeboje jak \”Bodak Yellow\” (9-krotna platyna i nr 1 w USA) \”I Like It\” feat. Bad Bunny and J Balvin (8-krotna platyna) oraz trzykrotnie platynowe \”Bartier Cardi (Feat. 21 Savage)\” i \”Be Careful\”; podwójnie platynowy \”Ring\” feat. Kehlani oraz platynowe \”Best Life\” feat. Chance the Rapper), \”I Do\” feat. SZA i \”Drip\” feat. Migos.