Hole i Nelly Furtado gwiazdami Warsaw Orange Festiwal

26 maja 2010
ok. 2 minut czytania

Dowodzona przez Courtney Love grupa Hole powstała w 1989 roku. Zespół zadebiutował po 2 latach krążkiem „Pretty on the Inside”, który przyniósł grupie uznanie wśród miłośników rockowej alternatywy. Sukces przypieczętował kolejny, znakomicie przyjęty studyjny longplay „Live Through This” (1994), na który trafiły przeboje „Violet”, „Miss World” i „Doll Parts”. Trzecia, wydana po 4 latach płyta „Celebrity Skin” również doczekała się w większości pozytywnych recenzji. W 2002 roku zespół zakończył działalność. W czerwcu 2009 roku, Courtney Love ogłosiła reaktywację Hole. W składzie poza wokalistką znaleźli się Micko Larkin (gitara), Shawn Dailey (bas) i Stu Fischer (perkusja). Owocem współpracy tych muzyków był longplay „Nobody’s Daughter”, który ukazał się w kwietniu 2010 roku.

Mająca portugalskie i kanadyjskie korzenie Nelly Furtado zdobyła popularność hitem „I’m Like a Bird” z debiutu „Whoa, Nelly!” (2000). Po 2 latach wydała drugą płytę, „Folklore”, zamieszanie, szczególnie na listach przebojów, wywołał jednak trzeci, wyprodukowany przez Timbalanda album „Loose”, który miał premierę w czerwcu 2006 roku. Z płyty pochodzą przeboje „Maneater”, „Promiscuous” i „All Good Things (Come to an End)”. Dyskografię piosenkarki wieńczy longplay „Mi Plan” z 2009 roku. W Warszawie gwiazda wykona przekrojowy materiał z całej kariery a także nowe kompozycje z planowanego na ten rok krążka „Lifestyle”.

W tym roku Orange Warsaw Festiwal doczeka się nowej formuły. Organizacja wydarzenia przypadła bowiem firmie TVN. Za merytoryczną stronę przedsięwzięcia odpowiada dyrektor artystyczny Piotr Metz.

Pierwszy dzień poświęcony będzie „rozrywkowej alternatywie”. Tego dnia zagrają Hole, White Lies, Kim Nowak i Kumka Olik.

Drugi dzień festiwalu zarezerwowany jest dla „rozrywki mniej alternatywnej”. Wówczas zaprezentują się Nelly Furtado, Mika, Aurora Dione oraz Agnieszka Chylińska.

Kolejnych wykonawców poznamy niebawem.

Cena normalnego biletu (na płytę) wyniesie 59 złotych za dzień pierwszy, i 99 złotych za dzień następny. Sprzedaż wejściówek rusza 27 maja. Szczegóły na oficjalnej stronie.

Podczas poprzednich edycji wystąpili m. in. Razorlight, Groove Armada, N.E.R.D., MGMT, Wyclef Jean i Kelly Rowland.