Holly Blue wspominają podróż do Azji

18 marca 2021
ok. 2 minut czytania

\”Sprężyna\” promuje trzeci album \”Guantanamo\”, który fani poznają 15 kwietnia.

Teledysk do singla \”Sprężyna\” nakręcony został w czasie przedpandemicznej podróży zespołu po Azji. Rajskie krajobrazy plaż, lagun, dżungli i wysp wpisują się w poszukiwania własnego miejsca i przestrzeni oraz potrzebę twórczej podróży wewnątrz siebie. \”Sprężyna\” to piosenka o byciu z samym sobą, odkrywaniu świata na nowo, zatrzymaniu w zgiełku codziennego życia i obserwowaniu rzeczywistości z innej perspektywy. Historia o ucieczce z tętniącego życiem miasta i odkrywaniu harmonii w kontakcie z naturą.

Sonia Kopeć to wokalistka zespołu Holly Blue – tria pochodzącego ze Śląska, które założyła w 2011 wraz z bratem Krystianem i Emilem Blantem muzykiem i producentem znanym m.in. z grup Gutierez i The Marians.
Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu \”First Flight\” ukazała się jesienią 2012 roku. Po wydaniu płyty zespół grał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach \”Sealesia 1\” i \”Sealesia 2\”, \”Mysłowice Dobrze Brzmiące\” oraz \”Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014\”.

W 2016 zespół powrócił z płytą \”UpBeat\”. Jednym z producentów nowego albumu był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.