Holly Blue zostali „Wygnani z miasta”

9 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

„Wygnani z miasta” to tajemnicza opowieść o podróży i poszukiwaniach sfilmowana w dalekich zakątkach ziemi. Jest to pierwsza część filmowej trylogii zapowiedzianej przez zespół – całość tej historii będzie łączyć ze soba trzy piosenki w trzy filmowe teledyski. Tym samym zespół zapowiada trzecią płytę „Guntanamo”, której premiera przewidziana jest na jesień 2018. Album w całości jest polskojęzyczny.

Zespół Holly Blue to trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana i Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu „First Flight” ukazała się jesienią 2012 roku. Po wydaniu płyty zespół grał koncerty z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2016 zespół powrócił z nową płytą „UpBeat”. Jednym z producentów nowego albumu był Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Zespół skończył już pracę nad trzecim albumem w języku polskim, którego premiera przewidziana jest na jesień 2018 roku.