Holly Cole śpiewa Toma Waitsa w Warszawie

29 kwietnia 2009
ok. 1 minuta czytania

Koncert w Filharmonii Narodowej jest europejską premierą nagrodzonego programu „Tribute to Tom Waits” i zestawem najpiękniejszych ballad zespołu Holly Cole oraz jedynym występem Kanadyjki w Polsce.

Holly Cole już dzisiaj określana jest objawieniem artystycznym na miarę swojej rodaczki Diany Krall – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. – Doskonale wykształcona (absolwentka prestiżowej bostońskiej Berklee School Of Music), piękna wokalistka z równą gracją porusza się w repertuarze wielkich jazzowych standardów, jak i popularnych przebojów muzyki rozrywkowej. W jej śpiewie dostrzec można fascynację stylistyką wielkich wokalistek jazzu – Dinah Washington, Sarah Vaughan i Betty Carter – ale Holly Cole nie stroni także od własnych, subtelnych, jazzowych interpretacji piosenek Joni Mitchell, Johnny’ego Nasha, The Beatles czy Toma Waitsa. To właśnie projekt „Tribute to Tom Waits” – zestaw jazzowych interpretacji przebojów wybitnego amerykańskiego muzyka folk-rockowego przyniósł artystce laur Juno Award ( kanadyjski odpowiednik Grammy Award).

Bilety dostępne są w cenach: 180 złotych – VIP ( strefa 1,2,3 ), 120 złotych – amfiteatr (strefa 4,5). Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Ebilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, Ticketonline.pl i Jazz.pl.