Hozier na Open’erze

28 stycznia 2015
ok. 2 minut czytania

Nie ma kraju, w którym Hozier nie dotarłby na podium list przebojów i list sprzedaży, od Billboardu przez UK Top 40 po Listę Przebojów Trójki. Wszystko dzięki utworowi „Take Me To Church”, który jest nie tylko głosem protestu wobec praktyk kościoła katolickiego, ale stał się także sprzeciwem wobec nowego, homofobicznego i opresyjnego prawa w Rosji zakazującego „propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych”.

Dodatkowo „Take Me To Church” w warstwie muzycznej nie jest typowym „radiowym hitem” ponieważ wykorzystuje mniej lubiane przez słuchaczy podziały metryczne. Nagranie, które w ciągu roku zrobiło z Hoziera wielką gwiazdę znalazło się na jego debiutanckim albumie, zatytułowanym po prostu „Hozier”. Płyta ukazała się we wrześniu ubiegłego roku i co naturalne, znalazła tysiące nabywców. Za kilka tygodni Andrew Hozier-Byren, 25-latek z irlandzkiego Bray, być może odbierze nagrodę Grammy w kategorii piosenka roku. A 4 lipca na pewno wystąpi po raz pierwszy w Polsce, na festiwalu Open’er.

Teledysk do „Take Me To Church” można obejrzeć pod tym adresem.

Wcześniej udział w festiwalu Open’er potwierdzili: Alt-J, Jonny Greenwood, Kasabian, St. Vincent, Eagles Of Death Metal, José González a także Swans, The Dumplings, Flume oraz Tom Odell.

Karnety i bilety:

Karnet 4-dniowy – 550 zł
Karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 630 zł
Karnet weekendowy – 350 zł
Bilety jednodniowe – 207 zł

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia – 50% ceny: karnet 4-dniowy – 275 zł, karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 315 zł, karnet weekendowy – 175 zł, bilety jednodniowe – 103 zł
Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.