Hozier zagra w Warszawie

13 lutego 2019
ok. 1 minuta czytania

Hozier (Andrew Hozier-Byrne) – wielokrotnie nagradzany muzyk, piosenkarz i autor piosenek pochodzący z Irlandii. Jego debiutancki album studyjny „Hozier” został wydany w październiku 2014 roku i zawiera multiplatynowy, nominowany do nagrody Grammy utwór „Take Me To Church”, który zdobył również nagrodę w kategorii najlepsza piosenka podczas nagród Ivor Novello 2015.

Na płycie znalazły się również optymistyczny i szybki utwór „Someone New”, uduchowiony „Work Song” czy „From Eden”. W 2016 roku Hozier wydał zamykający album utwór „Cherry Wine” jako charytatywny singel, który miał na celu zwiększyć świadomość dotyczącą problemów związanych z przemocą w rodzinie na całym świecie. W teledysku do singla „Cherry Wine” udział wzięła trzykrotnie nominowana do Oscara aktorka Saoirse Ronan. Kontynuacją sukcesu Hoziera był utwór „Better Love” pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu przygodowego „Tarzan: Legenda”.

Jego EP-ka „Nina Cried Power”, która została wydana w 2018 roku jest zapowiedzią nadchodzącego albumu „Wasteland, Baby!”, którego premiera już 1 marca.

Bilety dostępne będą w ogólnej sprzedaży od piątku, 22 lutego od godz. 10:00 na LiveNation.pl.