Hurts wraca do Polski

11 grudnia 2012
ok. 2 minut czytania

Trasa koncertowa Brytyjczyków związana będzie z promocją nowego singla oraz drugiego krążka w karierze grupy. Wydawnictwa ukażą się na początku 2013 roku.

Duet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singel \”Wonderful Life\” to jedna z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie w ostatnich latach. Podobną popularnością cieszyły się piosenki \”Better Than Love\” czy \”Stay\”, a także \”Devotion\” nagrane wspólnie z Kylie Minogue. Sukces wywróżyła im stacja BBC, umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok (BBC Sound Of 2010).

Debiutancki krążek formacji z Manchesteru nosił tytuł \”Happiness\” i ukazał się jesienią 2010 roku. Jego następca spodziewany jest na początku 2013 roku. Krytycy podkreślają stylowe inspiracje zespołu z lat osiemdziesiątych – od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną, jedynie odsyłającą do tych formacji. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją grupy jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Na początku roku 2010 Hurts zagrali wyprzedaną trasę koncertową po Polsce. Byli także gwiazdą festiwalu Opener, zagrali także w Poznaniu jesienią 2011 w Hali numer 2 MTP.

Otwarta sprzedaż biletów na marcowy koncert rozpocznie się w piątek 14 grudnia na stronach Go-ahead.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz eBilet.pl. Wcześniej wejściówki mogą zakupić osoby, które do środy do godziny 17:00 czasu londyńskiego zapiszą się do newslettera za pośrednictwem strony Hurts. Przedsprzedaż dla tych osób rozpocznie się 13 grudnia.