HVOB, Me and My Drummer oraz Kari na FreeFormFestival

28 kwietnia 2014
ok. 2 minut czytania

HVOB to trio reprezentujące słynny label Olivera Koletzkiego, Stil Vor Talent. Nazwa grupy to skrót od Her Voice Over Boys. Pierwsze utwory zespołu, które pojawiły się na Soundcloud spowodowały prawdziwe poruszenie w serwisach muzycznych i blogach w całej Europie, a niedługo potem zaczęły podbijać listy przebojów. Ich debiutanckim album, wydany w zeszłym roku, to muzyka pełna emocji, głębokich i nastrojowych kompozycji. Świetne recenzje zebrał nie tylko krążek, ale i występy na żywo. Trio koncertowało już między innymi na Electronic Beats, Melt! Festival czy Audioriver.

Me and My Drummer to zespół założony w Berlinie przez wokalistkę Charlotte Brandi i perkusistę Matza Prollochsa. Grupa gra muzykę z pogranicza indie, popu i dream popu. Poznali się pracując jako statyści w teatrze, w Tybindze. W 2010 roku przenieśli się do Berlina by całkowicie poświęcić się muzyce. Wtedy powstał projekt Me and My Drummer. W 2011 roku zaczęli nagrywać swój debiutancki album „The Hawk, The Beak, The Prey”. Pierwszy singiel „You’re A Runner” został wydany w styczniu 2012. Album został wydany wkrótce po ich trasie z norweskim zespołem Einar Stray w maju 2012 roku. Zespół wystąpił na kilku festiwalach europejskich i zagrał serię koncertów w TV Noir. Przez wielu porównywany jest do Florence and The Machine.

Kari jest młodą polską wokalistką, kompozytorką i producentką. Na jej pierwszym albumie „Daddy Says I’m Special”, wydanym w 2011 roku, znalazło się 12 utworów w klimacie przywodzącym na myśl muzykę skandynawskich artystek, takich jak Stina Nordenstam, Björk czy Lykke Li. W grudniu 2012 roku Kari nawiązała współpracę z angielskimi muzykami, których zaprosiła do współpracy przy jej nowym projekcie KARI. Współproducentem albumu jest młody producent Jon Headley. Owocem tej współpracy jest album „Wounds And Bruises”, który ukazał się w grudniu 2013 roku. Kari ma w sobie moc połączoną z niezwykłą wrażliwością, dzięki czemu jej utwory uwodzą nawet wytrawnych słuchaczy.

Wcześniej udział potwierdzili Jon Hopkins, MØ, Charli XCX, Roosevelt, Evian Christ, Klaxons, Simian Mobile Disco, Xxanaxx, Skalpel, The Dumplings, Flight Facilities, Beats Friendly, Trust i La Roux.

Ceny karnetów: 220 zł od 16 kwietnia, bilety jednodniowe: 140 zł od 16 kwietnia, 160 zł w dniu festiwalu.