Hypnotic Brass Ensemble też w Katowicach

1 maja 2013
ok. 2 minut czytania

Tym, co zwraca największą uwagę w przypadku Hypnotic Brass Ensemble, jest bez wątpienia ich niesamowite zgranie. Porozumienie jakie osiągają, grając ze sobą na scenie to coś z pogranicza najczystszej magii, dzięki której szalone improwizacje na osiem dęciaków i perkusję osiągają taką intensywność o jakiej inne brass bandy mogą tylko pomarzyć. Biorąc pod uwagę, że łączą ich rodzinne więzi, oraz to, że od najmłodszych lat ćwiczyli granie jazzu i funku pod kontrolą własnego ojca Kelana Phila Cohrana, trębacza związanego z legendarną Sun-Ra Arkestra, można stwierdzić, że połączone siły genów i wychowania doprowadziły do powstania zespołu, którego jeszcze przez długie lata nikt nie będzie w stanie skopiować.

W ich muzyce przewija się wszystko, co najciekawsze w afro-amerykańskich dźwiękach, a każdy z braci wnosi do zespołu swoje fascynacje i pomysły na granie, które tworzą niepowtarzalną mieszankę jazzu, soulu, funku, hip-hopu, R&B i grania przebojów, za które przypadkowy człowiek snujący się po zimnych ulicach ich rodzinnego Chicago, chętnie wrzuci jakiś grosz do kapelusza, marząc o tym by choć trochę się rozgrzać. Mimo tego, że przez ostatnie lata stali się ulubieńcem największych festiwali muzycznych na świecie, a ich oficjalnie wydawane płyty rozchodzą się w sporych nakładach, wciąż słychać w ich muzyce tą uliczną zadziorność oraz niepowtarzalną umiejętność natychmiastowego dostosowania repertuaru do oczekiwań publiczności.

Występ na Śląsku odbędzie się w ramach tegorocznego cyklu imprez Before Tauron Muzyka.

Bilety w cenie 30 zł przedsprzedaż i 35 zł w dniu koncertu do nabycia w Jazz Clubie Hipnoza i serwisach Biletin.pl, Ticketportal.pl i Tictkepro.pl.

Przypomnijmy, że 29 maja Hypnotic Brass Ensemble zaprezentuje się w Café Kulturalna w Warszawie.