Hypnotic Brass Ensemble wraca do Polski

8 września 2010
ok. 2 minut czytania

Drugi koncert, który odbędzie się w ramach festiwalu Ars Cameralis, muzycy wykonają unplugged, wracając do swoich korzeni i czasów gdy można było ich spotkać grających w nowojorskim metrze.

W skład zespołu wchodzi 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Ich styl to połączenie jazzowej tradycji brass bandów, funkowej fantazji i hiphopowej wrażliwości. Hypnotic Brass Ensemble oficjalnie zostali odkryci w 2005 roku w Londynie, kiedy grali jeden z ulicznych setów na Portobello Road, gdzie mieści się założona przez Damona Albarna wytwórnia Honest Jon’s. W 2007 roku zachwycili wszystkich interpretacją utworu „Sankofa” Tony’ego Allena, nagranym na specjalną płytę z jego remiksami. W tym samym roku nagrywali z Erykah Badu i Maxwellem.

W maju 2009 roku ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany „Hypnotic Brass Ensemble”, na którym znalazły się przede wszystkim autorskie utwory formacji. Na perkusji gościnnie zagrali: Malcolm Catto z grupy The Heliocentrics, Sola Akingbola z Jamiroquai, a także Tony Allen. Obecność na albumie zaznaczył także Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Damon Albarn.

Oto szczegóły koncertów:

Hypnotic Brass Ensemble Live
19.11.2010 Warszawa, klub Palladium ul.Złota 9 ,
start 21.30, bilety 65/75 złotych, afterparty klub Powiększenie

Hypnotic Brass Ensemble Unplugged (w ramach festiwalu Ars Cameralis)
20.11.2010 Chorzów, klub Szuflada 15 ul. Wolności 15
start 21.30, bilety – 40/50 złotych, afterparty SoulService Djs

Zespół ostatnio można było podziwiać w lipcu 2010 roku w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.