Ian Bonhôte zrobi z Lucy Boynton legendarną piosenkarkę

4 lutego 2020
ok. 1 minuta czytania

Widzowie pamiętają Lucy Boynton z roli dziewczyny i wieloletniej przyjaciółki Freddiego Mercury’ego, Mary Austin. Teraz wychowana w Londynie aktorka przymierza się do zagrania głównej roli w biografii Marianne Faithfull. Lucy Boynton zajmie się też produkcją filmu, do którego zdjęcia mają zacząć się latem 2020 roku.

Reżyserią zajmie się Ian Bonhôte, autor dokumentu „McQueen”. Obecnie trwają poszukiwania aktora, który zagra w biografii Micka Jaggera.

Marianne Faithfull stała się popularną piosenkarką w latach 60. podczas tak zwanej Brytyjskiej Inwazji, dzięki hitowi „As Tears Go By”. Jej związek z Mickiem Jaggerem odbił się na twórczości grupy choćby w takich kompozycjach jak „You Can’t Always Get What You Want” cz „Wild Horses”. Artystka miała kłopoty z narkotykami co w pewnym momencie doprowadziło nawet od tego, że była bezdomna. Ciężkie przeżycia odbiły się na jej głosie, ale krytycy uważali, że wręcz poprawiło to jej zdolność do wyrażania emocji w piosenkach. Podczas trwającej 60 lat kariery wydała ponad 20- albumów i zagrała w kilkunastu filmach.