Ian Gillan na jedynym koncercie w Polsce

16 lipca 2016
ok. 1 minuta czytania

Ian Gillan urodził się w Hounslow w Anglii, a jego wyjątkowy głos rozpoznawalny jest na całym świecie. Od najmłodszych lat był pod wielkim wpływem takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz innych dynamicznych artystów tamtej epoki. W latach swojej młodości chłonął szeroki zakres gatunków muzycznych, które zalewały Wielką Brytanię w latach sześćdziesiątych.

Ian Gillan poznał Rogera Glovera, gdy dołączył do grupy Episode Six w 1965 roku. W czasie trasy z Dusty Springfield mieli pierwszą szansę, by uczyć się rzemiosła, grając pięć koncertów dziennie – osiem w czasie weekendów. Gillan dołączył do Deep Purple w 1969 roku, inaugurując tym samym najbardziej popularny okres grupy. Wziął udział w nagraniu serii albumów, które odniosły wielki sukces: „Fireball”, „Machine Head” i „Who Do We Think We Are”.

Gillan wcielił się w rolę Jezusa Chrystusa w oryginalnym nagraniu rockowej opery „Jesus Christ Superstar” z 1970 roku. Muzyk wcielił się także w rolę Charlesa Darwina na albumie braci Bolland – „Darwin – The Evolution”. Rockman dwukrotnie wykonał arię „Nessun Dorma” w duecie z Luciano Pavarottim.

Bilety w cenie od 230 złotych trafią do sprzedaży 18 lipca o godzinie 12:00.