Ice Cube i Dr. Dre zapraszają do Compton

9 lutego 2015
ok. 1 minuta czytania

Klip poprzedza wprowadzenie przygotowane przez członków hiphopowej formacji, Ice Cube’a i Dr. Dre. Zapowiedź można znaleźć pod tym adresem.

Za kamerą stanął F. Gary Gray. Produkują Ice Cube, Dr. Dre, a także Matt Alvarez i Tomica Woods-Wright. Marcus Callender gra Dr. Dre, a Jasonowi Mitchellowi przypadła rola Eazy-E. 22-letni O’Shea Jackson Jr. został zaangażowany, by sportretować swego ojca, Ice Cube’a. Ponadto Aldis Hodge wciela się w MC Rena, Neil Brown Jr. w DJ-a Yellę, a Paul Giamatti portretuje menedżera kapeli Jerry’ego Hellera.

Premierę „Straight Outta Compton” wyznaczono na 14 sierpnia 2015 roku.

Zespół N.W.A. powstał w 1986 roku. Przez jego skład przewinęli się Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Tee Jaye i Arabian Prince. Longplay „Straight Outta Compton” (1988) przyniósł hit „Fuck tha Police” i rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu milionów egzemplarzy. W 1990 roku Ice Cube, skłócony z Eazym o tantiemy, odszedł z zespołu, poświęcając się solowej karierze. Dre opuścił szeregi formacji po wydaniu krążka, „Niggaz4Life” z 1991 roku, który okazał się ostatnim w dorobku N.W.A. Eazy-E zmarł w 1995 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.