Ice Cube zainspirowany filmem, rozważa reaktywację N.W.A.

3 sierpnia 2014
ok. 2 minut czytania

Dzieło przybliży historię jednej z najważniejszych formacji gangsta rapu, uważanej przez FBI za „najniebezpieczniejszą grupę świata”. Tytuł filmu zaczerpnięty został z tytułu debiutanckiej płyty kolektywu z 1988 roku.

Za kamerą staje F. Gary Gray. Produkują Ice Cube, Dr. Dre, a także Matt Alvarez i Tomica Woods-Wright. Marcus Callender zagra Dr. Dre, a Jasonowi Mitchellowi przypadnie rola Eazy-E. 22-letni O’Shea Jackson Jr. został zaangażowany, by sportretować swego ojca, Ice Cube’a. Ponadto Aldis Hodge wcieli się w MC Rena a Neil Brown Jr. DJ-a Yellę.

Ice Cube jest tak bardzo podekscytowany produkcją, że zastanawia się nad powrotem kapeli. – Zaczynamy kręcić w przyszłym tygodniu – cieszy się raper. – To dla mnie wymarzony projekt, bardzo osobista rzecz. Myślałem, że nigdy nie opowiem tej historii. Dre jest zaangażowany, Yella też, a także drugoplanowi członkowie N.W.A., którzy, choć ludzie tego nie wiedzą, byli kluczowymi postaciami. Każdy miał tu coś do powiedzenia. To, że pracujemy znów razem jest surrealistycznym doświadczeniem.

Zapytany o reaktywację, przyznał, że jest możliwa. – Niczego nie wykluczam – powiedział. – To może się wydarzyć. Mam nadzieję, że praca przy tym projekcie zainspiruje Dre, by znów nagrywać płyty. Sądzę, że ten film przypomni wielu ludziom, także nam, jak ważnym zespołem było N.W.A.

Premierę „Straight Outta Compton” wyznaczono na 14 sierpnia 2015 roku.

Zespół N.W.A. powstał w 1986 roku. Przez jego skład przewinęli się Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Tee Jaye i Arabian Prince. Longplay „Straight Outta Compton” (1988) przyniósł hit „Fuck tha Police” i rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu milionów egzemplarzy. W 1990 roku Ice Cube, skłócony z Eazym o tantiemy, odszedł z zespołu, poświęcając się solowej karierze. Dre opuścił szeregi formacji po wydaniu krążka, „Niggaz4Life” z 1991 roku, który okazał się ostatnim w dorobku N.W.A. Eazy-E zmarł w 1995 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Dyskografię Ice Cube’a zamyka album „I Am the West” z września 2010 roku. 21 października ma ukazać się dziesiąty longplay Amerykanina, „Everything’s Corrupt”. Hiphopowy twórca, który ostatnio poświęca się głównie karierze aktorskiej, zagrał niedawno w komedii „22 Jump Street”.