Iceage prezentują \”Shelter Song\”

24 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Grupa Iceage zapowiedziała wydanie piątej płyty \”Seek Shelter\”. Premiera 7 maja za pośrednictwem nowej wytwórni Mexican Summer. Na płytę trafią znane już kawłki \”The Holding Hand\”, \”Vendetta\” oraz dzisiejszy singiel \”Shelter Song\”, w którym udziela się Lisboa Gospel Collective.

Klip przygotowała Catherine Pattinama Coleman.

– Jako ich przyjaciółka z dzieciństwa ważne było dla mnie, aby pokazać naszą przyjaźń i ludzi, z którymi dzielimy codzienne życie – mówi Catherine Pattinama Coleman. – Zamiast robić film pełen symboliki lub inscenizowany spektakl, chciałem zrobić prywatny i osobisty obraz, który będzie bliski naszym sercom. Po szalonym roku COVID-19, świata w płomieniach i strukturalnego rasizmu osiągającego szczyt chciałam stworzyć coś znaczącego, zwłaszcza będąc kolorową kobietą w ciąży koloru.

Za produkcję odpowiada Sonic Boom (znany z grupy Spacemen 3). Iceage po raz pierwszy zdecydowali się na zewnętrznego producenta. Do składu kapeli dołączył gitarzysta Casper Morilla Fernandez. Lisboa Gospel Collective udziela się w dwóch utworach. Album zmiksował Shawn Everett.

Lista utworów \”Seek Shelter\”:
1. Shelter Song
2. High & Hurt
3. Love Kills Slowly
4. Vendetta
5. Drink Rain
6. Gold City
7. Dear Saint Cecilia
8. The Wider Powder Blue
9. The Holding Hand