Idealny syn Arka Kłusowskiego

19 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Tuż po świetnie przyjętej przez słuchaczy \”Antarktydzie\”, drugim utworem zapowiadającym nowy krążek Arka jest właśnie \”Idealny syn\”. Opowiada o przemianach i buncie młodego człowieka w okresie wkraczania w świat dorosłości, wyłamywaniu się spod presji otoczenia oraz o tym, że nie trzeba niczego i nikomu udowadniać. – Idealny syn to utwór o wygórowanych ambicjach nałożonych przez nasze rodziny na nas – wyjaśnia artysta. – Często los bywa przewrotny i ciężko jest sprostać wymaganiom. Pomysł reżysera – Miłosza Sakowskiego pokazuje, że mimo skrajnie różnych przeciwieństw osobowości wszyscy mierzymy się z tymi samymi problemami.

Za tekst do \”Idealnego syna\” odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, natomiast muzyka powstała we współpracy Arka z Maciejem Sawochem. Utwór obrazuje teledysk, którego autorem jest Miłosz Sakowski – reżyser m.in. klipu do utworu \”Wszystko będzie dobrze\” Krzysztofa Zalewskiego. – To co ujęło mnie w utworach Arka to to, że opowiadając intymne historie, porusza jednocześnie kwestie ważne społecznie. Łączy wrażliwość na detal z opowiadaniem uniwersalnym – dodaje Miłosz Sakowski.. Moją ambicją było oddać w teledysku ducha tego sposobu myślenia; opierając klip na metaforze podróży, mogliśmy ukazać zarówno osobistą drogę bohatera, jak również dotknąć szerszego kontekstu – naszej rzeczywistości tu i teraz. Ona wymaga by ją dziś opisywać i próbować zrozumieć.

Arek Kłusowski to posiadacz jednego z najoryginalniejszych głosów w kraju. Część słuchaczy nazywa go młodym Arturem Rojkiem, a inni – męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Jest nie tylko wokalistą, ale również kompozytorem, tekściarzem i osobowością sceniczną. Nie każdy wie, że przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. Na swoim koncie ma już debiutancką płytę \”Po tamtej Stronie\”, którą wydał na wiosnę 2019 roku. Dokładnie 2 lata później, również na wiosnę, ukaże się drugi album Arka Kłusowskiego – \”Lumpeks\”.

Płyta ukaże się 21 majai. Autorem zdjęcia okładkowego jest Piotr Porębski, a za materiały promocyjne odpowiada Tomek Kuczma. \”Lumpeks\” dostępny w przedsprzedaży. www.sklepzmuzyka.pl/lumpekscd