Idris Elba reżyserem R3HAB

28 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Aktor nakręcił klip do piosenki „Unstoppable” DJ-a R3HAB. Wideo powstało w ramach projektu Pepsi Max „Beats of the Beautiful Game”. Z 6-minutowym filmikiem w klimacie lat 70., do którego scenariusz również napisał Elba, można zapoznać się pod tym adresem. W utworze śpiewa Eva Simons.

„Pepsi Beats of the Beautiful Game” to pierwszy na świecie wizualny soundtrack składający się z 11 utworów i towarzyszących im krótkometrażowych filmików, których wspólnym motywem jest piłka nożna. W projekcie udział biorą również Spike Lee, Diego Luna, Rita Ora, Kelly Rowland i Janelle Monáe.

– Piłka nożna to jedność – komentuje gwiazdor „Luthera”. – Tu chodzi o fanów i graczy. Każdy lubi sporty, rywalizację, ale kiedy reprezentacja twojego kraju gra przeciwko innej, wszyscy się jednoczą. Piłka nożna zbliża ludzi.

Idris Elba ostatnio zagrał w filmach „Mandela: Droga do wolności” i „Thor: Mroczny świat”. Anglik, który zasłynął rolami w serialach „Prawo ulicy” i „Luther”, ma też pewne doświadczenie muzyczne. Regularnie występuje jako DJ (m.in. w londyńskim klubie Love & Liquor) i tworzy muzykę pod pseudonimem Driis, a ostatnio też jako 7Wallace. Ponadto ma na koncie współpracę z Jayem Z czy Macy Gray, a także występy w klipach Busty Rhymesa i Mumford and Sons.

R3hab naprawdę nazywa się Fadil El Ghoul. Holender o marokańskich i algierskich korzeniach na razie głównie znany jest z remiksów, które wykonał dla takich gwiazd jak Madonna, Lady Gaga, Calvin Harris czy Jennifer Lopez. Regularnie współpracuje też z Afrojackiem.