Iggy Pop gra Zamilską w brytyjskim radiu

19 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

– Kiedy słyszysz, jak twoje nazwisko jest bezbłędnie wypowiadane przez jedynego w swym rodzaju, mistrza Iggy’ego Popa, to brakuje ci słów i pękasz z dumy – napisała Zamilska na Facebooku.

Rockman puścił na antenie BBC 6 Music nagranie „Closer” Zamilskiej. W utworze gościnnie pojawia się wiolonczelistka, Resina. Całej audycji można posłuchać tutaj. Numer naszej rodaczki pojawia się około 1:53 min.

Zamilska to pochodząca z Cieszyna artystka i animatorka, która zdobyła rozgłos za sprawą utworu „Quarell”. Debiutancki longplay Natalii Zamilskiej, „Untune”, ukazał się w maju 2014 roku.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. 70-latek ostatnio nagrał z Danger Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer „Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem oraz z Oneohtrix Point Never „The Pure and the Damned” do obrazu „Good Time” z Robertem Pattinsonem i Jennifer Jason Leigh. Wystąpił też w najnowszym dziele Terrence’a Malicka, „Song to Song”.