Iggy Pop i Alison Mosshart śpiewają w „Vinylu”

12 marca 2016
ok. 1 minuta czytania

Twórcy regularnie publikują utwory a dokładnie covery pochodzące z produkcji. Julian Casablancas wcześniej zmierzył się z numerem „Run Run Run” The Velvet Underground, a teraz z inną piosenką zespołu, a mianowicie „White Light/White Heat”. Kawałek można sprawdzić tutaj.

Z kolei Iggy Pop wziął na warsztat „I Dig Your Mind” Nervous Breakdowns a Alison Mosshart „My Time’s Coming” The Punks. Ich przeróbek można posłuchać odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

Ponadto dowodzona przez Dana Auerbacha formacja The Arcs nagrała interpretację „Watch Your Step” Bobby’ego Parkera. Jak sobie poradzili, można się przekonać, klikając tu.

Wszystkie powyższe kawałki zostały zebrane w zestawie „Vinyl: Music From the HBO Series – Volume 1.5”.

Przypomnijmy, że „Vinyl” odsłania kulisy biznesu muzycznego w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku. To podróż przez świat show-biznesu, pełnego seksu i narkotyków, w epoce początków punka, disco i hip-hopu. Przewodnikiem po tym świecie jest szef wytwórni muzycznej, Richie Finestra (Bobby Cannavale), który próbuje ocalić swoją firmę i swoją duszę, nie niszcząc wszystkich wokół.

W Polsce „Vinyl” można oglądać na HBO i HBO GO.